Litinová kamna a topeniště skladem. 29.09.2023 je prodejna uzavřená. Děkujeme za pochopení.

Často Vás zajímá

V oblasti krbů a kamen působíme již od roku 1997. Přečtěte si nejčastější dotazy, které nám zákazníci obvykle kladou:

Rozhoduji se mezi krbem a kamny. Jaké jsou výhody krbu a jaké jsou výhody krbových kamen?

Před tímto zásadním rozhodnutím si musíte ujasnit, co vlastně od krbové vložky či kamen očekáváte a jaký je mezi nimi rozdíl. Samotnou realizaci v obou případech svěřte odborníkovi. 

Proč byste mi doporučili krb?

Krb dodá interiéru nefalšovanou romantiku, vůni dřeva a pohodu u praskajícího krbu. Je ideálním spotřebičem vhodným na občasné přitápění nebo vylepšení tepelné pohody v období celého roku. V neposlední řadě se jedná o důležitý estetický prvek. Vhodná konstrukce a řízený přívod vzduchu umožňuje dosáhnout vysoké účinnosti. Krby jsou standardním vybavením domácností po celém světě.

Proč byste mi doporučili krbová kamna?

Výhodou krbových kamen je nenáročná instalace, snadná obsluha, nízké provozní náklady, spolehlivost provozu a v neposlední řadě také pěkný vzhled.

Jakou krbovou vložku byste nám doporučili s ohledem na výhřevnost a úsporu nákladů?

Krbové vložky, které nabízíme, jsou vyráběny ve Francii v souladu s nejnovějšími technologickými poznatky a jejich technická úroveň je vysoká. Můžete si vybrat z široké nabídky litinových i ocelových vložek. Je důležité seznámit krbaře se svými představami a požadavky, tyto následně povedou k volbě vhodné vložky.

Jaká krbová kamna jsou v současnosti nejvíce ekologicky i finančně šetrná?

Naše krbová kamna jsou vybavena systémem sekundárního spalování, přívodem externího vzduchu a citlivou regulací. Pokud budete spalovat suché dřevo tak je provoz šetrný k životnímu prostředí i k Vaší peněžence.

K čemu slouží bio krb?

Bio krby zprostředkují „živý“ oheň v objektech, kde není komín.

Kolik stojí provoz bio krbu?

Provozní náklady bio krbu jsou závislé na délce provozu. Nicméně spotřeba se pohybuje kolem 0,2-0,3 l/hod. 

Jsou bio krby bezpečné?

Pokud provozujete bio krb dle doporučení výrobce, je bio krb bezpečný. U všech spotřebičů s ohněm je však třeba dbát na zvýšenou opatrnost.

Co jsou to „peletky“ a jaké jsou jejich přednosti?

Pelety představují jedno z nejperspektivnějších paliv pro domácnosti. Jsou ryze ekologickým palivem, převážně se vyrábějí z odpadních zbytků po dřevní výrobě, stlačením dřevního prachu, drtě či pilin. Jedná se o ušlechtilé palivo vyráběné z dřevní biomasy, dodávají se v podobě slisovaných granulí kruhového průřezu.

Nabízíte krby a kamna na peletky?

Ano, nabízíme krbová kamna na peletky. Jedná se o modely SKY a GOLD oba typy mohou být napojeny na rozvod teplého vzduchu. 

Jsou sporáky na tuhá paliva dobrým zdrojem tepla?

Sporáky jsou především určené k vaření pokrmů. Konstrukce těchto spotřebičů je tedy zaměřena na ohřev plotny a nikoliv na topení. Latentní teplo produkované při vaření jistě omezí potřebu topení v kuchyni.

Vytopí místnost či podlaží?

Při vaření vzniklé teplo dokáže vytopit menší místnost. Jedná se však o vedlejší produkt.

Jaké jsou pro a proti plynových krbů?

Plynové krby jsou moderní variantou ohně pro reprezentativní prostory nebo byty, kde by obsluha a nároky na úložné prostory paliva nebyly dostatečně komfortní.

Jsou plynové krby bezpečné?

Samozřejmě, plynové krby jsou bezpečné, každé připojení na rozvod plynu musí provést odborník (plynař), který vystaví revizi na zapojení.

Teplovzdušná vs. teplovodní krbová vložka, jaké jsou jejich výhody?

Výhody teplovzdušné vložky

Teplovzdušné krbové vložky jsou vynikající zdroje okamžitého tepla. Jejich náběh je rychlý a krátký.  

Výhody teplovodní vložky

Teplovodní krbové vložky jsou určeny k trvalému (téměř hlavnímu) vytápění. Je vhodné je kombinovat s akumulací, což eliminuje rozdíly mezi dodaným a odebraným teplem v průběhu celého dne.

Litinová vs. ocelová krbová vložka, v čem se liší?

Litinová krbová vložka

Litinové krbové vložky jsou jedno nebo dvou plášťové zdroje, které mají rychlý náběh, dlouhou životnost a příjemnou setrvačnost. Litinové vložky mohou působit robustnějším dojmem.

Ocelová krbová vložka

Ocelové krbové vložky jsou vždy vybaveny vyzdívkou, která umožňuje dosahovat vyšších teplot v průběhu spalování. Jejich vzhled je modernější a lépe se hodí do designových obestaveb.

Nerezové vs. zděné komíny. Jaké jsou jejich vlastnosti?

Nerezové komíny

Nerezové systémové komíny jsou použitelné pro konstrukce samostatných i společných komínů. Vyznačují se nízkou hmotností a snadnou dodatečnou montáží a lze je úspěšně použít jako fasádní komíny. Jsou vhodné pro kompletní spalinovou cestu složitějšího tvaru, jak vlastní komín, tak i kouřovod.

Zděné komíny

Zděné komíny se uplatní při výstavbě rodinných nebo bytových domů pro odvod spalin od spotřebičů ústředního vytápění a také lokálních spotřebičů na všechny druhy paliv. 

Co je to Skamotek 225 a k čemu slouží?

Tepelná odolnost desek SKAMOTEC 225 je 1000°C. Spadá do kategorie třídy A1 – nehořlavý. Takto vysoká teplota použití se může jevit jako neúměrně vysoká. Zajistí však vysokou trvanlivost stavby. Při vystavení vysoké teplotě teplovzdušeného krbu tento materiál prakticky nereaguje a tím se neopotřebovává. Je zdravotně nezávadný. SKAMOTEK 225 je vyroben čistě z přírodních surovin. Vody, amorfního křemíku, vápna a bio vláken. Je velmi šetrný k životnímu prostředí a biologicky odbouratelný. Z kalcium-silikátoých desek minimálně zprašuje při manipulaci i při zpracování. Kombinuje v sobě konstrukční a izolační materiál v jednom stavebním kroku. Je velmi pevný v tlaku a ohybu. Snadné zpracování ocení opravdu každý. Při dělení minimálně sprašují.  Objemová hmotnost 225 kg/m3 zaručuje snadnou manipulaci. Formát desky 1000x610x30 mm má hmotnost 4,12 kg. Desky teplem minimálně dilatují. Omezuje tak možnost vzniku prasklin tělesa krbu. SKAMOTEK 225 není vhodný pro přímý kontakt s ohněm nebo spalinami. Vhodné jsou zejména pro neakumulační obestavby krbů.

Co vše potřebuji ke stavbě krbu svépomocí?

Uvažujete-li o výstavbě krbu svépomocí, vřele Vám doporučujeme konzultovat Vaše představy a přání s odborníkem v oboru. Mějte prosím na paměti, že se jedná o spotřebič, který může způsobit vážné škody na zdraví i na majetku.

Proč bych měl přenechat instalaci kamen či stavbu krbu odborníkům, i když jsem stavebně zručný?

Tak jako většinu z nás nenapadne pouštět se do kompletace ústředního topení, montáže kuchyňské linky či renovace koupelny, tak i stavba krbu vyžaduje odborníky. Firma, která má dlouholeté zkušenosti, znalosti v oboru a zejména technologické zázemí výrobce, bude jistě lepším a ve výsledku i spolehlivějším řešením nového krbu.

Mohu si s Vámi domluvit nezávaznou konzultaci zdarma?

Naše konzultace a prohlídky staveb jsou bezplatné. Rádi Vám rovněž připravíme kalkulaci na konkrétní poptávku.

Co potřebuji pro stavbu krbu?

Zásadní je komín a případně přívod externího vzduchu.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat