Litinová kamna SEGUIN modely JADE, SAPHIR a TOPAZE máme skladem.

Trend plynových krbů

20.03.2017

Plynový krb Topsys

To, že většinu lidí láká atmosféra praskajícího dřeva je pochopitelné, v dnešní době už jí ale spousta lidí dokáže oželet a dát přednost pohodlí, které skýtá vlastnictví plynového krbu. Zapálit si krb pomocí dálkového ovladače prostorovým termostatem a moci si regulovat teplotu v místnosti a intenzitu ohně je pohodlí, které nám krb na dřevo neposkytne.

Výhody plynového krbu

Pohodlí ale není jediná výhoda plynových krbů. Dokáží navodit příjemnou atmosféru a vytopit místnost už během 15ti minut. K instalaci vám stačí pouze vyvložkování komínu a přívod plynu. Zbavíte se nutnosti shánění, skladování a přípravy dřeva. Nebudete muset vynášet popel a vysávat prach. A pokud si pořídíte krb s výkonem 9-12 kW, zvládnete vytopit prostor o velikosti až 200 metrů čtverečních. Na nynějším stále se rozrůstajícím trendu plynových krbů tedy není nic překvapivého.

Plynový krb Topsys

Pokud mezi vaše námitky proč si krb na plyn nepořídit patří například to, že plynový krb neposkytne domácnosti takovou atmosféru jako ten na dřevo, vaše obavy jsou zbytečné. Na první pohled jsou plynové krby od těch na dřevo díky dokonalé keramické imitaci polen a žhavých uhlíků téměř k nerozeznání. Dokáží vytvářet i realistické plameny. Funkční plynový krb lze vidět na prodejně Topsys.

Jen si představte situaci, že přijdete večer unavení domů, rádi byste si na dvě hodiny zatopili v krbu na dřevo, ale na roztápění ohně už nemáte čas ani sílu. U plynového krbu zmáčknete tlačítko na ovladači a během krátké chvíle už se hřejete před krbem.

Lehce si připlatíte, ale stojí to za to

Toto pohodlí má ale svou cenu a za plynový krb si tak připlatíte. Co se týká provozu plynového krbu, bude vás stát okolo 8-10Kč na hodinu. Cena samotné krbové vložky se pak pohybuje od 67 000Kč.

Pro instalaci budete muset vyvložkovat komín na tzv. koncentrický. Jeden na odvod spalin, druhý na přívod vzduchu pro hoření. Krby jsou vytápěny zemním plynem, přičemž krbová vložka musí být vždy obezděna.

Plynový krb Topsys

Pokud vás tento článek přesvědčil nad plynovým krbem zauvažovat, můžete se podívat na náš výběr plynových krbových vložek zde: http://www.topsys.cz/plynove-krbove-vlozky.

 

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat