Litinová krbová kamna a topeniště skladem.

Teplovodní krbové vložky

30.05.2016

Co to vlastně teplovzdušné krbové vložky jsou?

Pojďme si dnes trochu blíže rozebrat teplovodní krbové vložky. Teplovodní krbové vložky mají mnoho výhod, díky nimž je mnoho zákazníků využívá. Jednou z největších výhod teplovodních krbových vložek je, že umožňují díky teplovodnímu výměníku ohřívat vodu do radiátorů či akumulační nádrže. Díky tomu můžete nejen ohřívat vodu v radiátorech, čímž nahradíte plynové či elektrické vytápění, ale i ohřívač vody, tedy boiler. Nespornou výhodou těchto teplovodních krbových vložek je možnost využití jako kotel, krb ale také obě zařízení najednou.

Teplovodní krbové vložky mají i mnoho výhod týkajících se výkonu a síly výhřevu krbu. Výkon teplovodních krbových vložek záleží samozřejmě na velikosti daného typu, nicméně může dosahovat až 25 kW, přičemž až 80 % výkonu je předáváno do teplovodního výměníku. Pokud tedy disponujete alespoň průměrně zateplenými prostory, teplovodní krbová vložka vám v tomto případě vytopí až 450 m3 obytného prostoru.

Před instalací krbu s teplovodní krbovou vložkou je důležité vzít v potaz určitá fakta. Teplovodní krbové vložky jsou nejčastěji vytápěny pevnými palivy nejjednoduššího typu. Z tohoto důvodu se často využívá jako alternativní zdroj tepla k elektrickému či plynovému způsobu vytápění.

Teplovodní krbové vložky jsou nabízeny standardně v běžných rozměrech až po rozměry širokoúhlé. Celkové provedení instalace krbových vložek mají širokou variabilitu, mohou být rovné, rohové, ale i průhledové. Průhledové teplovodní krbové vložky mohou být proskleny ze dvou, tří dokonce i ze všech 4 stran a jsou umístěny většinou do prostoru, přičemž rozdělují dvě místnosti, díky čemuž si můžete dopřát příjemnou atmosféru plápolajícího ohně.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat