Litinová krbová kamna a topeniště skladem. Dne 03.03.2023 otevřeno od 14:00 hod. Děkujeme za pochopení.

Kombinujte koženou sedačku s vaším krbem!

10.05.2016

Kvalitní, pohodlná a zároveň stylová sedačka není levnou záležitosti a kupovat si každý rok novou dle aktuálních módních výstřelků není reálné. Proto by měla sedačka odpovídat především vašemu vkusu, nikoliv rychle se měnícím trendům.

Jak si ale vybrat sedačku v současné nabídce, která je neuvěřitelně bohatá? Stačí vyrazit do prvního obchodu či nahlédnout do e-shopu se sedacími soupravami, a zrak vás bude přecházet ještě hodně dlouho.

Krásná i pohodlná, odolná a praktická?

Kůže je přírodní materiál. Je kvalitní a vysoce odolná. Nečistoty stačí jednoduše setřít. Ve vnitřním čalounění se navíc nedrží prach ani roztoči, a tak je vhodná i do rodin s alergiky. Pokud navíc o koženou sedačku budete pravidelně pečovat, odvděčí se vám stále atraktivním vzhledem.

Kůže navíc velice rychle přijímá teplo, a tak je ideálním řešením ke krbu. Žádná chladná krása, ale teplo rodinného krbu představují kožené sedačky. Samozřejmě je důležité koženou sedačku umístit do bezpečné vzdálenosti, aby nedošlo k jejímu poškození v důsledku vysoké teploty. V každém případě je spojení kožené sedačky a domácího krbu stylové a vaše rodina bude v obývacím pokoji trávit společný čas s nadšením.

Vzdálenost sedačky od krbu?

Dle doporučení projektantů, výrobců sedaček a krbů, by vzdálenost krbu od sedací soupravy měla být v rozmezí 1,5 – 2,0 metrů. Nicméně v mnoha případech se stává, že majitelé bytu či domu často bojují s místem, tudíž potřebují znát přesné údaje, aby mohli umístit sedačku co nejblíže ke krbu. Bezpečná vzdálenost sedací soupravy od hlavního sálání krbu, avšak ne nutně vzdálenost pohodlná, je 80 cm, od sekundárního sálání poté 40 cm. Vše samozřejmě závisí na druhu krbu a materiálu, z něhož je krb vyroben. Proto je nutné brát výše zmíněné údaje jako čistě informativní a raději se poradit s techniky či výrobcem daného krbu.Průvodce výběrem
Nezávazně poptat