Jak na výběr krbových kamen

30.06.2016

Stručně o krbových kamnech

Pojďme se tedy blíže podívat na krbová kamna. Krbová kamna jsou pohledovými topidly, tedy topidly, které poskytují přímý pohled na plápolající oheň a tudíž i zvyšují pocit tepla. Krbová kamna patří mezi nejlevnější způsob vytápění domácnosti a jejich výhřevnost je více než nadprůměrná. Krbová kamna se od krbů liší zejména umístěním. Krbová kamna jsou volně stojící lokální spotřebiče, na rozdíl od krbových vložek, které se vždy obestavují. Tento fakt dokazuje, že krbová kamna nejsou náročná na prostor a hlavně nevyžadují žádné stavební úpravy či rekonstrukce, instalace tedy není nákladná. Krbová kamna jsou využívána jako doplňkový i primární zdroj tepla. Kombinace s plynovým či elektrickým vytápěním je velmi populární zejména kvůli snižování celkových nákladů na vytápění.

Vybíráme krbová kamna

Krbové kamna v praxi

Jak vlastně krbová kamna fungují? Jak už bylo zmíněno výše, krbová kamna jsou volně stojící lokální spotřebič v místnosti, a to zejména kvůli volnému uvolňování tepla, které probíhá konvencí nebo sáláním. Dochází tedy k sálání a proudění tepla přímo z kamen, potažmo průduchů, které jsou na krbových kamnech umístěny.

Druhy krbových kamen

Krbová kamna rozlišujeme zejména podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Dále podle stylu, designu, ale také podle druhu paliva. V naší nabídce naleznete ocelová nebo celolitinová krbová kamna, a to jak v klasickém, tak i moderním designu. V naší nabídce naleznete krbová kamna rozdělena podle druhu paliva, krbová kamna na dřevo a na pelety. Nenabízíme krbová kamna na uhlí, a to z prostého důvodu. Topení dřevem je levnější, efektivnější a ekologické, protože dřevo je na rozdíl od uhlí obnovitelným zdrojem a nezatěžuje emisemi životní prostředí.Druhy krbových kamen

Instalace krbových kamen

Instalace krbových kamen není záležitostí vůbec složitou. Postačí přístup ke komínu a žáruvzdorná podložka. Pokud byste však potřebovali určité úpravy kamen, speciální umístění či instalaci komínu, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám se vším poradíme.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat