Litinová krbová kamna a topeniště skladem.

Jak na výběr koberce ke krbu

19.05.2014

Díky zažitému stereotypu si každý představí staré nudné krby, které jsou známy ze starých chalup a domů. Avšak v dnešní době je tato myšlenka přežitek, populace je nakloněna luxusním a originálním krbovým řešením. Jelikož koberec sjednocuje barvy, je třeba vybrat takové tóny, které nám nenaruší celkový dojem pokoje.

Klasický koberec ke klasickému krbu

Klasické koberce lze využít u dobových krbů, kde chceme zachovat nádech minulosti a historie. Na tyto koberce se běžně aplikují orientální vzory, které jsou tradiční pro Sýrii, Persii a Čínu. Historický vzhled koberce doplní a navodí tu správnou atmosféru.

Ke klasickému krbu klasický koberec

Imitace kůže se hodí ke každému krbu

Kromě klasických koberců jistě oceníte vlastnosti koberce imitace kůže. Tyto kožešiny se vyrábějí v podobě exotických zvířat, jako je například tygr, zebra či medvěd. Avšak daleko větší popularitě se těší imitace kůže s dlouhým chlupem či jsou podobné ovčí vlně. Lze je umístit nejen v mysliveckých chatách, ale téměř ke každému krbu. Kožešina je na dotyk příjemná a bude plnit nejen estetickou funkci, ale jistě se k ní rádi přitulíte při dlouhých zimních večerech a necháte se hřát u rozpáleného krbu.

Koberce k moderním krbům

Pokud hledáte poněkud modernější styl, udělají Vám radost koberce Shaggy. Tento typ se vyrábí s dlouhým vlasem, který je příjemný, ale také plní funkci tepelné izolace. Avšak hlavní výhodou bývá moderní vzhled koberce. Shaggy nabízí mnoho barevných kombinací od hnědé přes zelenou až k fialové tak, aby bylo možné sladit je s téměř každým interiérem a krbem a jeho vzhled nijak nenarušoval celistvý vzhled pokoje.

Moderní krb s moderním kobercem

Krby z nerezu a chromu

Moderní krby již nemusí být pouze kamenné či dlaždicové, ale stále větší popularitě se těší kamenná kamna z chromu a nerezu. Taková kamna budí dojem luxusu a futurismu, a proto je třeba k nim volit koberce takové barvy, která podtrhne tento dojem. Nebojte se experimentovat s barvami, jelikož chladné odstíny kovu jde sladit téměř s každou barvou. Proto nemusíte mít strach ani z fialové, zelené či stříbřitě šedé, pokud k nim doladíte zbytek interiéru. Není žádnou novinkou, že i samotné domácí spotřebiče mohou být luxusním doplňkem a pokud na toto budete myslet při zařizování krbových kamen a koberců před ně, máte vyhráno.

Barevný koberec k luxusnímu krbu

Na co nesmíte nikdy zapomenout

U všech koberců, které se rozhodneme položit před krb, však platí jedno stejné pravidlo. Je důležité, aby jakékoli koberce i předložky byly umístěny minimálně 800 mm od krbu, aby se zamezilo případné vznícení a následnému požáru. Tento detail zajisté neubere ani kousek na vzhledu Vašeho interiéru.

Jestliže nejste nakloněni umístění koberce před krb a máte obavy z tohoto spojení. Můžete si pořídit skleněnou podložku pod kamna, která je vyrobena z tvrzeného skla, které ochrání Vaši podlahu před popelem.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s internetovým obchodem Eshop-rohoze.cz

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat