Litinová krbová kamna a topeniště skladem.

Hledáte úsporu vytápění?

20.10.2016

Ideálním řešením je krb. Moderní krb dnes neslouží jen jako příjemný designový doplněk domácnosti, který vyzařuje sálavé teplo, ale především jako významný zdroj ekologicky vyrobené energie.

Krby nabízí skutečný komfort užívaní, kvalitu spalování vzhledem k životnímu prostředí a zároveň vytoužený design. Krb ocení zejména ti, kteří chtějí být nezávislí na případných výpadcích v dodávce elektřiny nebo tepla. To znamená zásobit se včas dostatečným množstvím otopu.

 

Dřevo by nemělo být vlhké, ideální je skladování v suchu pod přístřeškem. Nejlepším dřevem na topení v krbu je dub nebo bříza, protože tyto druhy dřeva mají vysokou hustotu vláken, proto dochází k efektivnější spotřebě dřeva a tedy vyšší úspoře. Další variantou jsou dřevěné lisované brikety.

Samozřejmostí je dobrý komín. Se stavbou nového komína nebo s posouzením vhodnosti stávajícího komína se určitě obraťte na odborníky. Hlavní předností topení dřevem je nízká pořizovací cena.

 

 

Všichni uživatelé očekávají od svého krbu efektní vytápění s nízkou spotřebou paliva, dále pak dlouhou dobu hoření, aby nemuseli tak často přikládat, pohodlný provoz krbu, dlouhou životnost a především zajímavý vzhled a cenu. Topení v krbu vyžaduje zkušenosti. Topení nejen v krbu je závislé na druhu a kvalitě paliva a také na tahu komína, který je ovlivněn okolním prostředím.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat