Litinová kamna a topeniště skladem. 29.09.2023 je prodejna uzavřená. Děkujeme za pochopení.

Bio krby – zkušenosti a recenze (krby na bioethanol)

25.03.2014

Bio krby, také označovány jako krby bez komínu, jsou skvělým řešením do interiéru či exteriéru, kde nemáme komín. Jedná se typicky o byty, restaurace či hotelové pokoje, kterým bio krb dodá ten správný šmrnc.

A környezetbarát etika által vezérelt biotűzhelyek váratlan szövetségesre találtak az online szerencsejátékok világában. A két látszólag egymástól független koncepció közötti szinergia a fenntarthatóság és a felelős szórakoztatás közös értékeinek bizonyítéka. Azzal, hogy a hagyományos gáz- vagy fatüzelésű opciók helyett biotüzelésű kandallókat alkalmaznak, az olyan online kaszinók, mint a Fairspin, a fenntarthatóság iránti elkötelezettségükről tesznek nyilatkozatot. Az éghajlatváltozással és a szén-dioxid-kibocsátással kapcsolatos aggályok miatt üdítő látni, hogy ezek a platformok felelősséget vállalnak ökológiai hatásuk csökkentéséért. Ráadásul a biotüzelésű kandallók használata az online kaszinók kontextusában egyedi hangulatelemet ad. Ahelyett, hogy kizárólag a vizuális és auditív jelzésekre hagyatkoznánk a csillogó kaszinó hangulatának saját otthonunkban való megteremtése érdekében, ezek a kandallók melegséget és otthonosságot hoznak a játékba - szó szerint és átvitt értelemben is.

Jak funguje bio krb?

Bio krb přináší pravý oheň prostřednictvím spalování bioethanolu. Tento proces je naprosto bezpečný a neprodukuje žádné škodlivé látky ani kouř. Výsledkem je přirozený plápolající oheň a teplo, spaliny v podobě CO a vodní páry.

Co je potřeba k instalaci bio krbu?

Existuje více provedení bio krbů, které vyžadují buď žádné či určité stavební práce:

  • Vestavěný bio krb – nutná stavební příprava
  • Nástěnný bio krb – bez nutnosti instalace, stačí zavěsit na zeď
  • Volně stojící bio krb či stolní bio krb – lze umístit kamkoli bez nutnosti instalace
  • Závěsné bio krby – lze zavěsit kamkoli (v potaz musí být brána nosnost)

Na co se zaměřit při výběru?

Na začátku je třeba určit umístění bio krbu a vybrat si z nabídky dodavatele se zřetelem na velikost a objem místnosti a případně ceny.

Existují levné spotřebiče bez možnosti jakékoliv regulace. Nebo výrobky vyššího standardu, jež umožnují regulaci, dálkové zapalování, regulaci intenzity ohně a zhasnutí plamene. Takové spotřebiče pak představují luxusní doplnění vašeho interiéru a mohou tvořit jeho dominantní prvek.

Jaká je výhřevnost bio krbu?

Bio krb zpravidla není určen pro vytápění místností, kde je instalován. Jeho provoz však dokáže zvýšit teplotu místnosti.

Jak se bio krb obsluhuje?

Obsluha je velice jednoduchá. Stačí doplnit bioethanol, zapálit (krbovým zapalovačem či automatickým zapalováním), nastavit regulaci plamene a užít si atmosféru plápolajícího ohně.

Jaká je údržba bio krbu?

Doporučujeme použití klasických čistících přípravků na kapalné bázi. Na čištění bio krbu nepoužívejte prostředky, které obsahují hořlavé látky jako je například alkohol.

Dále doporučujeme vyčistit hořák po cca 20-30 hodinách běžného provozu.

Jaká je spotřeba líhu na jeho provoz?

1 litrh bioethanolu zajistí cca 2-5 hodin běžného provozu bio krbu.

Bio krby skýtají řadu výhod, tady jsou ty nejpodstatnější:

  • Nízké nebo žádné náklady na instalaci
  • Možná instalace do téměř každého interiéru
  • Pravý oheň – živá dekorace
  • Bezpečný provoz
  • Snadná údržba (nevznikají saze ani popel)
  • Nezatěžuje životní prostředí

 

Máte zájem o bio krb nebo si chcete prohlédnout inspirující fotografie? Navštivte naší stránku BIO krby a zjistěte o nich více informací.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat