Litinová kamna a topeniště skladem. 29.09.2023 je prodejna uzavřená. Děkujeme za pochopení.

Sporák na tuhá paliva. Jaké jsou vlastnosti a výhody?

17.06.2014

Účel sporáků na tuhá paliva plní hned tři zásadní funkce. Hlavní funkcí pochopitelně zůstává příprava jídla. Jsou plně srovnatelné se sporáky na jiná paliva. Další neméně podstatnou funkci představuje stylistický požitek, který sporák na tuhá paliva kuchyňské lince přináší. V neposlední řadě je zde přínos, kterým je teplo, které produkují. Jaký je jejich výkon zjistíte dále.Stylový sporák na tuhá paliva

Kuchyňské linky založené na tomto dominantním prvku vypadají zcela odlišně něž většina klasických, i když kvalitně vybavených kuchyní.

Pokud přemýšlíte o pořízení takového sporáku, nebo sporák na tuhá paliva teprve najde své místo v designovém návrhu vaší kuchyňské linky, pak jsme pro vás připravili nejdůležitější informace, které byste měli znát před rozhodnutím o jeho koupi.

Jaké jsou požadavky na umístění komínu ke sporáku?

Sporáky je vhodné připojit na komín o Ø 150 mm. Sporáky se sklokeramickou varnou plochou mají hrdlo umístění vzadu, sporáky s litinovou plotnou mají volitelně hrdlo i shora.

Jaká je přibližná cena?

Cena stylového kuchyňského sporáku na tuhá paliva se pohybuje od 68 tis. Kč.

Výhřevnost, vytápění domácnosti

Je potřeba zdůraznit, že sporáky vždy slouží zejména k přípravě pokrmů. Vyprodukované teplo je jakýmsi bonusem, stejně jako vůně pečené kachny nebo voňavé bábovky.

Čím lze topit?

Ve sporáku lze topit klasickým dřevem či dřevěnými briketami. Praskání dřeva dodá vašemu domovu příjemnou a relaxační atmosféru.

Obsluha, doba zahřání

Kuchyňský sporák na tuhá paliva je konstruován tak, aby se varná plocha rozehřála co nejdříve. Používání je snadné a příjemné. Každá hospodyňka si jistě užije každé vaření. Sporáky na tuhá paliva jsou určena na každodenní vaření.

Údržba sporáku na tuhá paliva

Povrchová úprava smaltem usnadňuje údržbu. Vybavení trouby je z nerezové oceli, doplňky jsou chromované nebo nerezové.

Vybavení sporáku

Pro svůj provoz sporáky nepotřebují elektřinu. Dvířka jsou prosklená, takže si při vaření můžete užít i příjemný pohled do ohně a jednoduše kontrolovat intenzitu ohně.

 

Pokud máte jakékoli další otázky ke kuchyňským sporákům na tuhá paliva, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se těšit na veškeré dotazy i vaši návštěvu v naší pražské prodejně. Přijďte k nám zkonzultovat vaše řešení.

Rádi vám sporák dodáme a zajistíme jeho odbornou instalaci, prohlédněte si stylové sporáky na tuhá paliva z naší nabídky, kterou tvoří výhradně kvalitní sporáky od španělského výrobce Hergom.

Topsys.cz

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat