Litinová krbová kamna a topeniště skladem. Dne 03.03.2023 otevřeno od 14:00 hod. Děkujeme za pochopení.

Čistíme krbové sklo

27.10.2016

Ten skutečně dovede účinně vytopit interiér. Ovšem jen pokud máme čisté, nesoužené sklo. Čistota skla je podstatným faktorem, abychom si mohli vychutnat krásu živého ohně.


O takové krbové sklo se však musíme pochopitelně starat. Způsob jeho čištění je přitom velice jednoduchý. Je jen potřeba ho znát! Čištění takového skla patří k základní údržbě krbů. Vůbec nejlepším způsobem, jak vyčistit krbové sklo je použití jemného popela. Za pomocí jemného ubrousku či novinového papíru naneseme jemný popel, který najdeme pod roštem či na dně krbu, naneseme na sklo a krouživými pohyby opatrně čistíme. Následně střídáme ubrousky a přidáváme stále nový popel. Po tomto čištění bude sklo dokonale čisté. Je to nejlepší, nejlevnější a zároveň nejjednodušší způsob čištění, které vás bude stát maximálně trochu námahy.Dalším řešení je použití saponátu. Budeme potřebovat houbičku a hadr. Saponát naneseme na neagresivní stranu houbičky a nakonec vyleštíme suchým hadříkem.


Důležité! Vždy čistíme pouze zcela vychladlé sklo!


Existují samozřejmě i speciální saponáty na čištění krbového skla. Seženeme je v prodejnách s domácími potřebami, v drogeriích a u prodejců krbů.


Aby nedocházelo k znečištění hrubého skla, vytápíme pouze dobře vysušeným dřevem a dřevo nevkládáme do bezprostřední blízkosti skla. Snažíme se v krbu udržet co největší žár.

Průvodce výběrem
Nezávazně poptat